Z wizytą BCC w Vivid Palace – nowa inwestycja członka BCC w woj. lubelskim

06.11.2024

25 października 2024r. odbyło się uroczyste otwarcie Vivid Palace, nowoczesnego i kameralnego domu seniora o standardzie premium, którego współzałożycielem jest Krzysztof Smaga – członek Business Centre Club Loży Lubelskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele BCC, władz samorządowych i instytucji, lokalni przedsiębiorcy oraz osoby zaangażowane w proces tworzenia tego miejsca.

Każdy z nas marzy, by jesień życia spędzić w miejscu pełnym spokoju, bezpieczeństwa i komfortu. Vivid Palace – czyli pałac życia – spełnia te potrzeby, oferując troskliwą opiekę, wygodę i bliski kontakt z naturą. Dom położony jest w malowniczej miejscowości Łopiennik (Gmina Borzechów), 30 km od Lublina, w sercu Wyżyny Lubelskiej. Otoczony lasami, stawami i polami, zapewnia idealne warunki do odpoczynku, z dala od zgiełku miasta.

Kameralna atmosfera i komfortowe warunki

Vivid Palace jest przeznaczony dla 18 pensjonariuszy, co pozwala zachować indywidualne podejście do każdego mieszkańca. Ośrodek oferuje sześć pokoi jednoosobowych i sześć dwuosobowych, wszystkie z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie domu znajdują się liczne udogodnienia, w tym sala kinowa, siłownia, sala rehabilitacyjna oraz salon z jadalnią, a dla miłośników natury – malowniczy park oraz ogród z miejscami do uprawy warzyw i kwiatów.

Dom oparty na rodzinnej atmosferze

Placówka prowadzona jest przez rodzinę oraz grono przyjaciół z doświadczeniem w opiece nad seniorami, zapewniając ciepłą, rodzinną atmosferę i indywidualne podejście do każdej osoby. – “Stworzyliśmy to miejsce z troski o drugiego człowieka. Chcemy, aby każdy z pensjonariuszy czuł się tu zaopiekowany i bezpieczny. To miejsce, w którym można przeżyć jeszcze wiele pięknych chwil” – podkreśla założycielka Vivid Palace, Katarzyna Smaga.

Miejsce z intrygującą historią

Dom Seniora powstał z adaptacji do funkcji opieki nad osobami starszymi dawnego dworu w Łopienniku, w którym od końca XIX wieku mieszkała rodzina Kochanowskich. W czasie wojny jego mieszkańcy byli zaangażowani w podziemie niepodległościowe. Od nacjonalizacji w ramach reformy rolnej z 1944 r. do końca XX w. dwór był własnością publiczną, potem przeszedł w ręce prywatne. Kolejni właściciele doprowadzali do postępującej degradacji obiektu. W 2007 roku dwór kupili obecni właściciele, remontując go od podstaw i dopasowując do własnych potrzeb. W 2021 r. zapadła decyzja o przekształceniu dworu na Dom Seniora. Prace zakończyły się we wrześniu 2024 r.

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL