W ramach rozwoju partnerskiej współpracy zagranicznej w dniu 7 lutego 2020 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy ATTIS sp. z o.o. a Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą.
Celem umowy jest prowadzenie na terenie Ukrainy przez Izbę działań informacyjnych o działalności Centrum ATTIS i w efekcie zachęcenie tamtejszych pacjentów do skorzystania z komercyjnej oferty świadczeń Centrum, realizowanej poza wszelkimi umowami z publicznym płatnikiem. Umowa jest pierwszą tego typu w dotychczasowej 50-letniej historii, stąd traktowana jest szczególnie i z dużą starannością.
– Wchodzi ona w życie z dniem 1 marca br., a jej okres obowiązywania przewidziano obecnie na pół roku, co też podyktowane jest koniecznością weryfikacji wykonania jej założeń w praktyce. Jednakże, pokładamy w niej duże nadzieje związane z możliwością rozwoju naszej firmy i poszerzenia dostępności do naszych świadczeń nawet na rynkach zagranicznych. Jest to szczególnie ważne wobec zakończenia finansowania przez NFZ naszych wieloletnich umów i niewłączenia nas do tzw. sieci szpitali – której to decyzji, o czym na marginesie należy tutaj wspomnieć, w ostatnim wyroku z dnia 14 stycznia 2020 r. WSA nie podzielił. Jest to także nawiązanie do przyznanego dla naszego Centrum, przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Medalu Europejskiego za wprowadzenie pierwszej w Polsce usługi zapewnienia kompleksowej opieki onkologicznej dla kobiet, która będzie jedną z głównych dostępnych usług dla obywateli Ukrainy – wyjaśnia Wiktor Masłowski, prezes Zarządu Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS sp. z o.o.
Realizacja umowy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą jest szansą na pobudzenie zainteresowania indywidualnych konsumentów, a w perspektywie także przedsiębiorców w ramach współpracy międzynarodowej.