Sztuczna Inteligencja – zagrożenie czy szansa dla biznesu?

28.06.2024

27 czerwca w Kielcach odbyło się spotkanie „Sztuczna Inteligencja – zagrożenie czy szansa dla biznesu”.

Spotkanie rozpoczął Andrzej Mochoń, kanclerz Loży Świętokrzyskiej BCC, który powitał wszystkich uczestników tego wydarzenia. Następnie obecni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego dr. inż. Stanisława Grzesiaka prezesa Zarządu Uzdrowiska Busko- Zdrój S.A., wieloletniego członka Loży Świętokrzyskiej BCC.

W kolejnym punkcie spotkania Karolina Wojda-Żuchowska, współwłaścicielka Tomclean Sp. z o. o. dokonała prezentacji tej firmy. Spółka powstała w 2018 r. i specjalizuje się w pracach z zakresu sprzątania specjalistycznego i gruntowego oraz krystalizacji posadzek. Świadczy też usługi w zakresie serwisowania maszyn sprzątających i dystrybuuje profesjonalną chemię firmy VOIGT. Od lat jest postrzegana przez kontrahentów jako firma świadcząca usługi na bardzo wysokim poziomie.

Po zakończeniu prezentacji przez Karolinę Wojdę-Żuchowską głos zabrał Piotr Rogula,  który wygłosił wykład na temat szans i zagrożeń dla biznesu związanych ze sztuczną inteligencją. Omówił on zasady działania sztucznej inteligencji i jej wpływ na różne obszary życia, m.in. na sądownictwo. Wskazał na fakt, że zagrożenia powodowane przez AI mogą być tym bardziej niebezpieczne, że brakuje uregulowań prawnych dotyczących tej dziedziny, a to wiąże się m.in. z brakiem odpowiedzialności za jej negatywne działania. Największy postęp w zakresie uregulowań prawnych istnieje w obszarze finansów. Jednocześnie należy dostrzec wiele zalet związanych z wdrożeniem AI w biznesie, które mogą spowodować szybszy rozwój firm i zwiększyć ich konkurencyjność na rynku. Uczestnicy spotkania pytali m.in. o zakres odpowiedzialności IA  w świetle ustawy o prawie autorskim oraz podawali przykłady  stosowania sztucznej inteligencji w branży reklamowej.

Następnie Adriana Pawlik z firmy Scarlet Oak, która wspiera członków Loży Świętokrzyskiej BCC w aplikowaniu do programów dotacyjnych z UE oferując bezpłatne konsultacje dla członków Loży w tym zakresie, przedstawiła kilka ciekawych projektów i pożyczek głównie związanych z gospodarką obiegu zamkniętego (GOZ), wymianą i unowocześnieniem parku maszynowego oraz B+R skierowanych do MŚP, m.in. GOZ, Wzornictwo, robotyzacja i automatyzacja, FENG SMART oraz pożyczki unijne.

W ramach spraw różnych zaproszono członków na webinar dot. AI realizowany w ramach BCC Academy planowany na 4 lipca oraz przedstawiono podstawowe informacje o tegorocznej edycji BCC FOR THE FUTURE.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL