Inicjatywa jest długo oczekiwanym ruchem w branży eventowej w Polsce oraz na arenie międzynarodowej.
Głównym celem powołanej przy BCC komisji jest zbliżenie branży eventowej, korporacji i mediów.
Pozostałe kluczowe cele to:
- Lobbing na rzecz stworzenia narzędzi wspierających organizacje międzynarodowych wydarzeń korporacyjnych w Polsce.
- Stworzenie parasola ochronny dla branży w postaci Departamentu ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.
- Propagowanie dobrych praktyk i stworzenie kodeksu zasad sponsoringu i partnerstwa przy organizacji eventów.
W planach komisji jest także zgłoszenie do Komisji Europejskiej postulatu dotyczącego formalizacji zawodu event managera.
Przewodnicząca Komisji ds. Przemysłu Spotkań i Wydarzeń
Dagmara Chmielewska
ekspertka BCC ds. organizacji i zarządzania eventami, dyrektorka Biura Projektów BCC
tel: 508 797 990
e-mail: d.z.chmielewska@gmail.com
Prezes zarządu i dyrektor zarządzająca SBE, dyrektor programowa Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert i doradca w dziedzinie eventu i Public Relation z wieloletnim doświadczeniem pracy w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jej eventowe pasje to głównie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Za flagowy projekt, którym jest Szachownica Lotnicza symbolem przyjaźni polsko- brytyjskiej otrzymała podziękowania od królowej Anglii Elżbiety II. Za swoją działalność uhonorowana została tytułem Człowieka Sukcesu Warmii i Mazur 2016 roku przyznany przez magazyn “Osobowości i Sukcesy”. W 2021 roku została wpisana na listę „100 Najbardziej Wpływowych Osób w Przemyśle Spotkań” stworzony przez międzynarodowy konkurs „EVENTEX”.
Przez 8 lat prowadziła w Londynie Hurricane of Hearts i zarządzała 300-osobowym zespołem organizując najgłośniejsze polonijne projekty (koncerty, seminaria, akcje społeczno- charytatywne, bale i akcje sportowe). O eventach opowiadała na Uniwersytecie w Oksfordzie, Uniwersytecie Greenwich, Imperial College London oraz University City London. Współpracowała z Wembley Stadium, Football Association, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Polskim Komitetem Olimpijskim, Centrum Stosunków Międzynarodowych. Jej autorskie akcje głośno komentowane były w BBC, ITV, The Daily Mail, Metro i we wszystkich mediach w Polsce. Od 5 lat mieszka w Polsce. Pracowała nad Procedurami bezpiecznych eventów czy reaktywacją Kodeksu Dobrych Praktyk Branży Eventowej. Wprowadza na rynek polski Ekocertyfikaty i definicję zielonych eventów.
Członek jury międzynarodowych konkursów branżowych BEA World Festival, Baltic- Nordic Event Award, Evento Award, Eventex, Forum Branży Eventowej 2017, Eventex 2022. Członek i fundator Fundacji ds. budowy pomnika przedsiębiorców przy Biurze Rzecznika MŚP.
Członkowie Komisji:
- Dorota Haller – dyrektorka ds. klientów strategicznych RASP
- Oktawia Niemczuk – kierowniczka Wydziału Marketingu Orange
- Damian Stefaniak – supply chain management Siemens
- Karolina Wawrzyniak – manager Government Engagement Mastercard
- Dawid Frik – dyrektor marketingu Impel Group
- Robert Kęsik – kierownik produkcji Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP