Ponad 300 osób na cyfrowej platformie współpracy, niemal 80 wystąpień oraz ponad 500 wyświetleń podczas streamingu – tak zakończyło się jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży Life Science, organizowane pod patronatem BCC – Life Science Open Space 2022.
Tegoroczna, 12. edycja Life Science Open Space po raz pierwszy odbyła się na nowej, Cyfrowej Platformie Współpracy LSOS i trwała od 21 – 24 listopada 2022 roku. Składały się na nią 4 dni wypełnione sesjami tematycznymi i biznesowymi, w któych można było uczestniczyć online. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia mogli umawiać się na spotkania b2b, prezentować swoje produkty i usługi oraz korzystać z pozostałych zasobów Platformy. Tak jak w minionych latach, sesje tematyczne i biznesowe zostały przygotowane we współpracy z krajowymi i zagranicznymi Partnerami Klastra LifeScience Kraków, co przełożyło się na bogaty merytorycznie program wydarzenia.
Udział w nim wzięło ponad 70 ekspertów, panelistów i prezenterów, którzy przedstawiali i omawiali rozwiązania i projekty z obszaru life science, ze szczególnym naciskiem na tematykę walki z rakiem. Na program LSOS’22 składały się następujące tematy:
- Health Tech – Integrate to accelerate (lider: Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej),
- Food Tech – Solutions for cancer patients (liderzy: EIT Food, Intermag),
- Healthy Environs – Avoidable causes of cancer (lider: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk),
- Business Development – Managing the fight against cancer (lider: CE BioForum),
- Carrer in Life Science – In search of talents and development patch (lider: ExecMind. Life Science Executive Search)
- Life Science StartUp Scena – Pitch your idea to investors (liderzy: COBIN Angels, LifeScience Kraków EIT Health Hub, BHT Startup Hub)
Tegoroczne wydarzenie oprócz platformy współpracy, śledzić można było podczas streamingu w serwisie YouTube gdzie obejrzało je ponad 500 osób. Nagrania z sesji jak i codzienne podsumowania dostępne są na kanale LSOS. Abstrakty wygłoszonych prezentacji wraz z krótkim przewodnikiem po platformie współpracy Klastra, znajdują się w pliku LSOS’22 Guidebook.
Uczestnicy wydarzenia (oraz osoby, które zarejestrują się na Platformie do końca tego roku), mogą korzystać bezpłatnie z wielu narzędzi dedykowanych współpracy, takich jak:
- Nawiązywanie kontaktów i umawianie spotkań 1:1
- Dodawanie swoich ofert współpracy w sekcji Marketplace
- Korzystanie z zasobów i dostępu do społeczności life science
- Możliwości prezentacji swoich produktów / usług