Buchmann
Pierwsza i jedyna biografia światowej gwiazdy futbolu.
Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów i o blaskach i cieniach piłkarskiego życia. W książce o Błaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.
Jakub Błaszczykowski
jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy współczesnych. Jego życie to realizacja snu o wielkiej karierze piłkarskiej i gotowy materiał na scenariusz filmowy. Dzięki nieprzeciętnemu talentowi, imponującej pracowitości i sile charakteru, nikomu nieznany chłopak z małej wsi na południu Polski, w krótkim czasie wspiął się na piłkarski szczyt. Dziś jest kapitanem polskiej reprezentacji piłki nożnej i gwiazdą jednego z najlepszych klubów europejskich BVB. W branżowych rankingach od kilku lat wymieniany wśród 100 najlepszych piłkarzy na świecie. Cieszy się także ogromnym uznaniem i sympatią polskich i niemieckich kibiców.
Małgorzata Domagalik
jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek prasowych i telewizyjnych. Mistrzyni wywiadu psychologicznego, w niezwykły sposób otwierającego rozmówcę. Jej rozmówcami są mężczyźni, począwszy od największych gwiazd światowego formatu ( Joe Cocker, Paulo Coehlo, Tom Jones, Wilson Lambert) na najwybitniejszych przedstawicielach polskiego życia publicznego ( politycy, aktorzy , sportowcy, gwiazdy rocka) skończywszy. Autorka programów telewizyjnych, które biją rekordy popularności. Autorka bestsellerowych książek i laureatka prestiżowych nagród medialnych. Redaktor naczelna miesięcznika „Pani”. Fanka futbolu.
Fragmenty książki:
Wydaje mi się, że moja historia może komuś pomóc i dodać wiary w siebie. Dlatego warto podzielić się nią z innymi, a nie wszystko trzymać dla siebie.
Nie da się wymazać z życia tego, co było. I bardzo ważne, żeby tego nie robić. Bo z pełną świadomością, co wydarzyło się w życiu, musisz przecież nadal żyć.
Potworna rzecz mnie w życiu spotkała i starałem się sobie z tym poradzić. Nie było mi lekko, ale cały czas myślałem pozytywnie, wierzyłem, że kiedyś mi się uda. Ta wiara i myśl, że mama nadal jest przy mnie, pomagały mi iść do przodu.
Ludzie oceniali nas z góry: jaki ojciec, tacy synowie. To było straszne dla mnie, młodego chłopaka. Syn mordercy – słyszałem za plecami.
Jak miałem 15 lat, a babcia nie chciała mi dać pieniędzy na buty czy na coś innego, to mówiłem: „Zobaczysz, że wszystko kiedyś ci oddam z nawiązką”.
Czy słyszałem pochwały ? Tego akurat sobie nie przypominam, ale jak dobrze zagrałeś, to dziadek brał na lody, a jak strzeliłeś bramkę, to może jeszcze pochwalił.