KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU

17.11.2021

 

Organizowany pod patronatem BCC kongres ESG POLSKA MOC BIZNESU trwał trzy dni, od 3 do 5 listopada 2021 roku. Prelegentami byli liderzy ze świata nauki i biznesu, samorządów, rządu i NGO-sów, w tym m.in.: prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Jakubik, dyr. ds. transformacji cyfrowej w chmurze, Microsoft, Radosław Kwiecień, wiceprezes BGK, Renata Fijałkowska, psycholog, ekspert merytoryczny Fundacji One Day, Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, Olgierd Cieślik, prezes Zarządu, Totalizator Sportowy, Marcin Nowak, dyrektor współpracy międzynarodowej i projektów sportowych Polskiego Komitetu Olimpijskiego,  Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Kongres transmitowanybył na żywo ze studia w Warszawie (Regent Warsaw Hotel). Wydarzenie można było oglądać na głównej stronie Wirtualnej Polski i money.pl oraz stronach partnerów medialnych.

Wydarzenie podzielone było na trzy obszary tematyczne, którym odpowiadały nazwy poszczególnych dni konferencji: SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA, EKOLOGIA.

 

Pierwszego dnia Kongresu omawiana była wizja polskiego społeczeństwa w kontekście odpowiedzialności społecznej. Co wspiera rozwój społeczny, a co go ogranicza: rola edukacji, ochrony zdrowia, systemów zarządzania, efektywności i skali działania. Znaczenie kultury, sportu i rodziny w rozwoju jednostki i grup społecznych. Jak efektywnie budować dialog międzypokoleniowy: bezpieczna przyszłość młodzieży i aktywizacja osób starszych. Rola państwa w zmianach społecznych (Polski Ład).

OBEJRZYJ VIDEO >>> Rola mediów w popularyzacji sportu – Marian Kmita, Polsat

OBEJRZYJ VIDEO >>> Jak mieszkańcy małych miast konsumują kulturę? – Mateusz Adamkowski, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Drugi dzień dotyczył szans i wyzwań społeczno-gospodarczych: plan odbudowy dla Europy i Polski Ład; Odpowiedzialność gospodarcza państwa i biznesu wobec społeczeństwa; Co musimy zmienić by stać się jednym z europejskich liderów? Finansowanie i promocja polskich marek; Niezależność gospodarcza kraju i szanse, jakie daje jego geopolityczne położenie: atrakcyjność inwestowania i współpraca międzynarodowa.

OBEJRZYJ VIDEO >>> Kto rządzi światem? Finansiści, politycy czy informatycy? – Paweł Jakubik, Microsoft

OBEJRZYJ VIDEO >>> Czy gospodarka może się umacniać bez kapitału społecznego? – Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju

 

Realna odpowiedzialność społeczna wobec środowiska a zjawiska greenwashingu były tematem trzeciego dnia Kongresu. Racjonalne wykorzystanie działalności proekologicznej dla dobra społecznego. Jak zachować równowagę między ekonomią a ekologią? Technologie i rozwiązania, na które warto stawiać: zaawansowane technologie cyfrowe, energetyczne i innowacyjne tworzywa. Które rozwiązania będzie można wdrożyć już za chwilę, a na które jeszcze przyjdzie nam poczekać? Jak zintegrować działania rządu, samorządów, nauki i biznesu, aby osiągnąć efekt synergii i skali?

OBEJRZYJ VIDEO >>> Na jakie technologie najbardziej liczymy? – Wojciech Kamieniecki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

OBEJRZYJ VIDEO >>> Jak rozwiązać problem ubóstwa energetycznego? – Piotr Woźny, ZE PAK

 

LUDZKA TWARZ BIZNESU

Pierwszy dzień KONGRESU dotyczył również tematów społecznych, takich jak: edukacja zawodowa, kultura oraz sport i jego upowszechnianie, a także tematy związane z dialogiem międzypokoleniowym. Równolegle z debatami realizowany był „potok społeczny” pt. „Ludzka twarz biznesu – Równy start dla każdego”. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele NGO-sów, fundacji, które z założenia, na co dzień, stają przed wyzwaniem rozwiązywania ważkich problemów dotyczących często marginalizowanych grup społecznych.

OBEJRZYJ VIDEO >>> Odpowiedzialność społeczna w DNA przedsiębiorstwa – Renata Fijałkowska. Polska Moc Biznesu

 

Więcej informacji >>>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL