Innowacyjne rozwiązania Opolskiej Nutricii wyróżnione prestiżową nagrodą Światowego Forum Ekonomicznego

14.10.2022

Jako pierwsza w Polsce i jedna z nielicznych fabryk FMCG (towarów szybko rotujących, pierwszej potrzeby ze względu na ich systematyczną zbywalność) na świecie, opolskie Zakłady Produkcyjne Nutricia, firma członkowska Business Centre Club, zostały wyróżnione prestiżową nagrodą.

Ogłoszone 11 października br. Wyróżnienie zostało przyznane za przeprowadzoną w Opolu pionierską transformację cyfrową. Umożliwiła ona pełną synergię pracy ludzi i maszyn, ale także pozwoliły zakładowi ograniczyć emisję CO2 niemal o 80%, poprawić wydajność i przyniosła oszczędności.

Właśnie z uwagi na innowacyjne, niezwykle nowoczesne rozwiązania wspierające skuteczną optymalizację, DANONE i fabryka Nutricia w Opolu zostały docenione przez Światowe Forum Ekonomiczne.

– Bycie pionierskim zakładem produkcyjnym zobowiązuje, dlatego każdego dnia nasz zespół operacyjny nieustannie wprowadza innowacje pozwalające odnaleźć najlepsze sposoby działania – z korzyścią dla pracowników, konsumentów, lokalnej społeczności oraz środowiska naturalnego. W Opolu łączymy innowacyjność, zróżnicowaną technologię produkcji i ogromne zaangażowanie ludzi – połączenie tych czynników to nasz przepis na sukces. Rola naszych pracowników w całym tym procesie jest nieoceniona. Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest dla nas wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Nasz cel to zakład w 100 %. oparty na danych – mówi Andrzej Drosik, Dyrektor Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu.

Zakłady Produkcyjne Nutricia to jeden z największych i najbardziej kompleksowych zakładów DANONE w Europie. Powstaje tu żywność dla niemowląt i małych dzieci, która trafia do 101 krajów na wszystkich kontynentach. Fabryka w Opolu stanowi również ważny element zabezpieczenia żywieniowego kraju w ewentualnych sytuacjach kryzysowych, zarówno w produkty do żywienia dzieci zdrowych, jak i w produkty dostosowane do specjalnych potrzeb żywieniowych dzieci cierpiących na alergię pokarmową. W zakładach o łącznej powierzchni prawie 13 ha, zatrudnionych jest 700 osób.

Ważnym krokiem na drodze transformacji opolskich zakładów jest również przejście na zieloną energię. Już teraz 100% energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych w Opolu pochodzi ze źródeł odnawialnych, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Cały program transformacji cyfrowej został przeprowadzony przez pracowników Opola. Proces ten pomógł nie tylko w podniesieniu ich kwalifikacji, ale również w jego wyniku powstały bardziej wymagające miejsca pracy.

Oprócz wpływu opolskich zakładów Nutricia na działalność DANONE poprzez wzrost wydajności i produktywności, transformacja fabryki ma znacznie szerszy wpływ na lokalną społeczność i środowisko. W ramach tworzenia innowacyjnego środowiska, firma nawiązała liczne współprace m.in. ze środowiskiem naukowym – z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, z Politechniką Opolską i Śląską oraz Uniwersytetem Opolskim.

Wszystkie podjęte aktywności oparte na technologii, ale przy ogromnej roli ludzi, pozwoliły firmie DANONE na stworzenie zakładu docenianego na arenie międzynarodowej, który wyznacza kierunek cyfrowej transformacji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, dobremu środowisku pracy i możliwościom rozwoju, DANONE przyciąga wykwalifikowanych, nastawionych na doskonalenie pracowników i może umacniać swoją pozycję najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych FMCG w Polsce.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL