Zabezpieczenie roszczeń wierzycieli w obliczu upadłości i restrukturyzacji spółki będącej naszym dłużnikiem

Zabezpieczenie roszczeń wierzycieli w obliczu upadłości i restrukturyzacji spółki będącej naszym dłużnikiem

DATA

17 października 2024 r., godz. 12:00

Zapraszamy na webinar, podczas którego opowiemy, co zrobić, gdy nasz kontrahent ogłasza upadłość lub rozpoczyna proces restrukturyzacji i jak zabezpieczyć nasze należności na taką ewentualność.

 

Zarejestruj się >>

Odpowiemy na pytania o to:

– jak dowiedzieć się, że taka sytuacja ma miejsce;

– jakiego rodzaju zabezpieczenia pomogą uchronić wierzytelności, a które mogą okazać się bezskuteczne;

– co daje nam skarga pauliańska i kiedy warto z niej skorzystać;

– kiedy i jak w procedurze upadłości zgłosić wierzytelności lub zadbać o ich uwzględnienie w spisie w procedurze restrukturyzacji.

Innymi słowy, podpowiemy, co zrobić, aby odzyskać jak najwięcej pieniędzy i zabezpieczyć się na niewypłacalność naszego partnera biznesowego.

Webinar poprowadzi Paweł Lewandowski, członek BCC, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, adwokat, członek warszawskiej Izby Adwokackiej, honorowy Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.


Zapraszamy serdecznie!

 

 

Paweł Lewandowski

W 2020 r. jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał tytuł kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego, co pozwala mu na prowadzenie postępowań wobec dużych przedsiębiorstw, spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa oraz o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym.

Pełnił funkcję syndyka, tymczasowego nadzorcy sądowego lub kuratora w kilkudziesięciu postępowaniach upadłościowych wobec podmiotów gospodarczych z różnych sektorów, oraz ponad 200 postępowaniach upadłościowych wobec konsumentów.

Prowadził również postępowania restrukturyzacyjne jako nadzorca sądowy lub zarządca. Był nadzorcą sądowym w jednym z pierwszych przyspieszonych postępowań układowych toczących się przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy. Co więcej, pełnił funkcję nadzorcy sądowego w dwóch postępowaniach restrukturyzacyjnych wobec emitentów obligacji, w których liczba wierzycieli przekraczała 100 podmiotów. Wyróżnia się również doświadczeniem w prowadzeniu przygotowanej likwidacji (tzw. pre-pack).

Współautor publikacji z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Prowadzi zajęcia z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego na studiach podyplomowych w SGH i UJ.

 

Zarejestruj się >>

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL