6 czerwca, podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów 27. edycji organizowanego pod patronatem Business Centre Club konkursu „Dobroczyńca Roku”.
Członkowie Kapituły wręczyli statuetki laureatom, którzy mają teraz niepowtarzalną okazję, by szeroko zaprezentować swoje działania.
W tegorocznej edycji Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali: Dr.Max, Firma Handlowa „BAT” Sp. zo.o., Fundacja Biedronki, Fundacja BNP Paribas , Fundacja Deloitte Polska, Fundacja Empiria i Wiedza, Hand Made, Henkel Polska, IKEA Kraków, Nationale-Nederlanden, Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. oraz Pepco Poland sp. z o.o.
Hasło tegorocznej, 27. edycji: „Zamieniaj zysk w dobro, dobro w zysk. Dla środowiska, dla społeczności, dla biznesu”, nawiązywało do wpływu, jaki firmy mogą wywierać na otoczenie.
fot. Marcin Skiba
O konkursie
Konkurs o tytuł „Dobroczyńca Roku” powstał w okresie początkowych przemian demokratycznych po to, aby promować prospołeczne działania firm. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Niezmiennie, nieprzerwanie od ponad 25 lat nagradzamy firmy zaangażowane społecznie. „Dobroczyńca Roku” stał się inspiracją dla wielu lokalnych i regionalnych konkursów realizowanych zarówno przez organizacje pozarządowe, jak i lokalną administrację publiczną. Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji (najbardziej doświadczonych w działaniach z zakresu CSR i CCI), ale i na równi przedstawia działania dobroczynne małych i średnich firm.
Konkurs pokazuje – dzięki szczegółowym kategoriom – jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz społeczności lokalnej, przed edukację, kulturę, promocję różnorodności, czy zdrowia, a także pomoc osobom najbardziej potrzebującym, aż po programy wolontariatu pracowniczego i długofalowe zaangażowanie we wspieranie organizacji społecznych.
Laureaci Konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu. Nagradzane przez nas firmy charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne, nieograniczającym się wyłącznie do przekazywania środków finansowych.