Komisja Sportu i Turystyki BCC o Vive Małej Lidze Piłki Ręcznej

10.07.2017

Odbyło posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki BCC poświęcone piłce ręcznej dzieci i młodzieży, prowadził je przewodniczący Tomasz Tyc. Przedstawiono funkcjonowanie Małej Ligi Piłki Ręcznej, której inicjatorem jest członek BCC Vive Textile Recycling sp. z o.o., spółkę reprezentowała na spotkaniu wiceprezes zarządu i współwłaścicielka Agnieszka Servaas z zespołem pracowników: Grażyną Jarosz, Anną Lydą, Sylwią Marek.

Interesująco zostały przedstawione cele biznesowe, społeczne i ekologiczne ośmiu spółek Grupy Vive – lidera w Polsce i Europie w branży recyklingu tekstyliów. Misją Vive jest działalność proekologiczna, dbałość o środowisko i zagospodarowywanie 100% pozyskanych z wtórnego odpadu tekstyliów oraz maksymalna aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Jedną z nich jest finansowanie sportu. Na tym polu odniesiono niebywały sukces, otóż po raz pierwszy w historii polska drużyna w 2016 r. zdobyła w Lidze Mistrzów złoty medal i puchar. Właściciele firmy myślą nie tylko o teraźniejszości, ale także o przyszłości i stąd pomysł pracy z dziećmi i młodzieżą w różnych obszarach życia społecznego, w tym w sporcie. Turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej jest tego najlepszym tego przykładem. Najpierw koncentrowano się na środowisku lokalnym – województwie świętokrzyskim, później także województwach ościennych, a obecnie, ze względu na duże zainteresowanie, turniej obejmie cały kraj. Podczas prezentacji przedstawiono jego zasady: jest dobrowolny, organizowany dla dziecięcych i młodzieżowych amatorskich zespołów piłki ręcznej, oparty na regułach funkcjonujących w profesjonalnej piłce ręcznej i rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Dla uczestników bardzo ważne jest to, że nie ponoszą żadnych kosztów. Szczytne są cele turnieju m.in. kreowanie fizycznej aktywności dzieci i młodzieży i wpajanie sportowego, zdrowego stylu życia. To także inwestycja długoterminowa w przyszłość polskiego sportu i sportowców. Duże znaczenie w realizacji projektu ma również angażowanie lokalnego biznesu, samorządów, szkół i  kibiców.

Członkowie Komisji: Cezary Gizka, Zbigniew Pacelt,Tomasz Dauerman bardzo pozytywnie wypowiadali się o tej inicjatywie wskazując na obiektywną potrzebę koordynacji działań pomiędzy organizatorem, związkiem sportowym, szkolnymi klubami sportowymi i innymi firmami. Jest cenna również z tego powodu, że opiera się na prywatnym kapitale, a nie na sięganiu po państwowe pieniądze. Z kolei Andrzej Grad zaproponował, aby forum Komisji Sportu i Turystyki BCC było wspólną płaszczyzną wymiany doświadczeń i współpracy biznesu oraz różnych organizacji w zakresie organizacji turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej. Aspekty legislacyjne różnych rozwiązań analizował będący na spotkaniu mec. Sylweriusz Królak b. wiceminister sprawiedliwości.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL