„Wiara, zwątpienie, fanatyzm. Czy trzeba w coś wierzyć?” OSHO

31.08.2016

Czarna Owca

 

Co dzieli ludzi na grupy i sprawia, że postrzegają jednych jako „swoich”, a innych jako „obcych”, czy wręcz „wrogów”? Jakie uwarunkowania religijne, społeczne, czy polityczne sprawiają, że zwracamy się przeciwko sobie?

Osho szuka przyczyn istniejącej w ludziach potrzeby przynależności i autorytetu. Mogłoby się wydawać, że dzięki akceptacji naszych przekonań przez grupę, stają się one bardziej prawomocne. Istnieje wiele religii, ideologii i wierzeń. Niewiara jest jednak jedna. Nie ma bowiem niewiary chrześcijańskiej czy muzułmańskiej.
Osho przekonuje, że religijność nie wymaga debatowania o niej, czy opisywania jej wzniosłymi słowami. Warto jej jedynie doświadczać. I nie jest ważne czy jesteś wierzący czy nie – religijność może cię uchronić od stania się fanatykiem, sama religia –  nie.

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL