W marcu br. warszawski kompleks biurowy Astrum Business Park uzyskał pozwolenie na użytkowanie wydane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy.
Realizacja biurowca rozpoczęta w 2013 roku została sfinalizowana pozytywną kontrolą i wydaniem Decyzji o udzielenie pozwolenia na użytkowanie dla Etapu I oraz garażu podziemnego Etapów I oraz II dla inwestycji Astrum Business Park zlokalizowanej przy ul. Łopuszańskiej 95 w Warszawie.
Astrum Business Park to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, znajdujący się w jednej z większych i bardziej cenionych stref biznesowych Warszawy. Składa się z 6-kondygnacyjnego budynku usytuowanego wzdłuż ulicy Łopuszańskiej, a także z trzech niższych segmentów 4-kondygnacyjnych oferujących najemcom łącznie powierzchnię biurowo-usługową wynoszącą około 30 000 mkw.
Zaletą kompleksu jest m.in. jego lokalizacja w dogodnym punkcie komunikacyjnym Warszawy. Położenie gwarantuje szybki dojazd do każdej dzielnicy miasta i łatwy wyjazd ze stolicy. Zaletami kompleksu biurowego są także zielona zabudowa działki, optymalna bryła i aranżacja przestrzeni użytkowej, połączenie funkcji biznesowych z usługowymi, optymalna akustyka oraz innowacyjność rozwiązań. Do dyspozycji pracowników i gości zaplanowano restaurację, kawiarnię, salonik prasowy, a także bankomat. Wnętrza przyszłych pomieszczeń biurowych Astrum Business Park dają duże pole do popisu architektom i specjalistom od designu. Zależnie od profilu i potrzeb najemcy możliwe są najbardziej funkcjonalne i estetyczne rozwiązania.
Astrum Business Park posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie VERY GOOD. Uzyskany certyfikat jest wynikiem pierwszego etapu oceny BREEAM odnoszącym się do fazy projektowania. Kontynuacją procesu będzie uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie „bardzo dobrym” na etapie docelowym, czyli po zrealizowaniu inwestycji. Budynek z certyfikatem ekologicznym to prestiż na arenie nie tylko narodowej, ale także międzynarodowej. Dla najemcy natomiast certyfikat BREEAM to wymierne korzyści finansowe – przede wszystkim znacznie niższe opłaty eksploatacyjne niż w budynkach niecertyfikowanych.