Premierowa prezentacja robota Weegree One w Opolu

28.06.2016
fot. Sławomir Mielnik - NTO

fot. Sławomir Mielnik – NTO

fot. Sławomir Mielnik - NTO

fot. Sławomir Mielnik – NTO

Firma WEEGREE, członek Loży Opolskiej BCC, zaprezentowała 24 czerwca br. w Opolskim Centrum Kongresowo-Wystawienniczym pierwszego inteligentnego robota w Polsce o nazwie Weegree One.

Weegree One to pierwszy inteligentny humanoidalny robot nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W celu stworzenia tego wspaniałego robota opolska firma nawiązała współpracę z japońskim koncernem i pracownikami naukowymi Politechniki Opolskiej.

Prezentowany przez weegreeone.com  robot mówi, porusza się, wykonuje polecenia, a nawet imituje ruchy związane z oddychaniem. Weegree One z powodzeniem może wykonywać pracę w: banku, sklepie, biurze podróży, salonie samochodowym i innych tego typu miejscach.

Dzięki swojej rozbudowanej wiedzy oraz sprawnemu uczeniu się robot wyczerpująco odpowie nawet na bardzo skomplikowane pytania.

Grzegorz Kuliś, prezes firmy Weegree zwraca uwagę na wielofunkcyjność prezentowanego robota.

– Ten wspaniały robot może pomagać ludziom będącym w ciężkiej sytuacji życiowej. Dlatego też pragniemy go wykorzystywać np. w ośrodkach geriatrycznych. Osoby mieszkające w domach spokojnej starości, to w zdecydowanej większości ludzie samotni, którym najbardziej doskwiera brak kontaktu z rodziną. Dzięki Weegree One będą mogli oni skontaktować się z najbliższymi w formie telekonferencji bez potrzeby korzystania z telefonu, ponadto robot przypomni im o zażyciu leków, wezwie lekarza w razie potrzeby. Robot ten wspaniale sprawdzi się np. w hospicjach dla dzieci, bo ten automatyczny przyjaciel nie tylko konkretnie pomoże, ale też pocieszy i rozbawi dzieci, tak by chociaż przez chwilę umilić im ten trudny dla nich okres – podkreśla Grzegorz Kuliś.

W prezentacji, oprócz przedstawicieli firmy Weegree.com i pracowników naukowych Politechniki Opolskiej  uczestniczyli m.in. prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Andrzej Lepich, kanclerz Loży Opolskiej BCC.

– Wierzę, że ten wspaniały wynalazek pokaże innym firmom z naszego regionu kierunek, w jakim powinny podążać. Bo innowacyjność to nie jest tylko tworzenie nowatorskich projektów, ale również umiejętność stworzenia na bazie takiego projektu realnej rzeczy lub usługi, która będzie pomocna ludziom – mówił kanclerz Loży Andrzej Lepich.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL