Polski Ład – wyzwania i szanse dla pracodawców inwestujących w badania i rozwój

06.04.2022

Business Centre Club i Ayming Polska zapraszają na spotkanie poświęcone ulgom proinnowacyjnym wprowadzonym lub uatrakcyjnionym na mocy Polskiego Ładu. Podczas spotkania, nasi eksperci przedstawią, co zmieniło się w obszarze finansowania innowacji i jak pracodawcy mogą na tym zyskać.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia br. w siedzibie Business Centre Club, przy pl. Żelaznej Bramy 10 w Warszawie. Będzie również transmitowane online. Początek o godz. 15:00. Tematem dyskusji będzie: “Polski Ład – wyzwania i szanse dla pracodawców inwestujących w badania i rozwój”.

Polski Ład przyniósł wyzwanie w postaci wyższych obciążeń finansowych dla firm i niższych wynagrodzeń netto dla części wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Jednocześnie w ramach Polskiego Ładu wprowadzono zmiany w uldze na badania i rozwój oraz nowe ulgi proinnowacyjne, które będą istotnym wsparciem dla firm szukających dodatkowego finansowania innowacji. Podczas spotkania eksperci Ayming przedstawią, co zmieniło się w obszarze finansowania innowacji i jak pracodawcy mogą na tym skorzystać, aby uzyskać oszczędności i zrekompensować niższe pensje pracownikom.

1. Polski Ład – kluczowe wyzwania dla pracodawców

2. Szanse dla inwestujących w badania i rozwój

· zmiany w uldze podatkowej na badania i rozwój oraz IP Box

· nowe ulgi proinnowacyjne: ulga robotyzacyjna, ulga na prototypy i ulga na innowacyjnych pracowników

3. Case studies:

· Jak zrekompensować niższe pensje pracownikom jeszcze w 2022 r.?

· Jak zwiększyć swój budżet na wynagrodzenia i inwestycje w kolejnym roku?

4. Czy moja firma może skorzystać z ulg proinnowacyjnych?

* * *

Prosimy o potwierdzenie udziału (bezpośredniego lub online) poprzez formularz rejestracyjny TUTAJ >> * do poniedziałku, 11 kwietnia br., do godz. 14:00.

 

Prelegenci:

Tomasz Stańczyk, ekspert Ayming i BCC w zakresie finansowania innowacji i ulg proinnowacyjnych

Doświadczenie w zakresie realizacji prac badawczo-rozwojowych zdobył m.in. jako kierownik projektów mających na celu opracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań optoelektronicznych w przemyśle 4.0. Doświadczony kierownik interdyscyplinarnych zespołów badawczych realizujących projekty np. dla firm z branży przemysłu ciężkiego.

Obecnie wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz korzystania z różnych form akceleracji innowacyjności jako manager ds. ulg proinnowacyjnych w Ayming Polska. Zarządza zespołem wspierającym największe polskie przedsiębiorstwa w tworzeniu systemów mających na celu efektywne wykorzystanie dostępnych form finansowania innowacji oraz ulg proinnowacyjnych.

Magdalena Burzyńska, dyrektor zarządzająca Ayming Polska

Z Ayming (dawniej Alma Consulting Group) związana od ponad 17 lat. Najpierw jako Konsultant we Francji, a później Dyrektor Konsultingu w Polsce. Od 2011 roku nadaje strategiczny kierunek Ayming Polska. Zapewnia klientom profesjonalne wsparcie w pozyskiwaniu finansowania innowacji (ulga na badania i rozwój, ulgi proinnowacyjne, IP Box, dotacje). Absolwentka Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zarządzania na Université Paris Dauphine, a także General Management Program w Harvard Business School w Bostonie.

Izabela Diana Jaszczołt, Dyrektor Rozwoju Biznesu w Ayming Polska

Magister politologii oraz magister prawa. Pomaga przedsiębiorstwom w wyborze rozwiązań wspierających rozwój biznesu i uzyskiwanie lepszych wyników finansowych. Specjalizuje się w obszarze podatków, finansowania innowacji i kosztów pracy. Buduje trwałe relacje z Klientami i wspiera ich na każdym etapie współpracy. Łączy wiedzę merytoryczną z zakresu doradztwa operacyjnego ze znajomością wyzwań, przed którymi stają Klienci z różnych branż. Współpracuje z firmami należącymi do TOP 500 największych przedsiębiorstw w Polsce – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE: Ulgi proinnnowacyjne dla firm w Polskim Ładzie

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL