Odpowiedź KRRiT na stanowisko Rady Przedsiębiorczości w sprawie koncesji dla TVN7

17.02.2022

– Wszelkie próby obchodzenia polskich regulacji przez inwestorów zagranicznych nie zasługują na ochronę i w związku z tym należy docenić starania KRRiT, których efektem było przedłużenie, mimo wszystko, koncesji dla TVN24. Należy sobie zdawać jednak sprawę, że stan, w którym polski organ konstytucyjny, w pewnym sensie, „toleruje” praktykę obchodzenia przepisów nie będzie trwał wiecznie. – napisał Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w odpowiedzi na pismo Rady Przedsiębiorczości w sprawie procesu rekoncesji dla TVN7.

Rada Przedsiębiorczości wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec bezczynności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która wciąż nie wydała decyzji o przedłużeniu koncesji dla kanału TVN7. Wskazując, że mamy tu do czynienia z celowym działaniem na szkodę przedsiębiorstwa, jawnym podważaniem bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i coraz silniejszym osłabianiem pozycji Polski w oczach krajowych i zagranicznych inwestorów.

Wniosek o przedłużenie koncesji dla TVN7 został wpłynął do KRRiT ponad rok temu i wciąż nie doczekał się decyzji. Zdaniem Rady Przedsiębiorczości wielomiesięczna zwłoka to kolejna próba zakłócenia funkcjonowania Grupy Discovery, właściciela stacji TVN. Dzieje się to w sytuacji, gdy nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, nazywana „Lex TVN”, została zawetowana przez Prezydenta RP, a obowiązujące przepisy koncesyjne nie uległy żadnym zmianom.

Kanał TVN7 działa w Polsce od 20 lat i nie ma żadnych prawnych przesłanek, które kazałyby pozbawić go koncesji. Zdaniem Rady Przedsiębiorczości działania KRRiT to celowa dyskryminacja legalnie działającego przedsiębiorstwa, a także rażące przekroczenie kompetencji przez organ państwowy.

 

Odpowiedź ws. rekoncesji TVN7

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL